Taniec współczesny dla początkujących

ZAJĘCIA Z TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Prowadzenie : Marta Pietruszka i Basia Bujakowska
Termin :
6.05.2015 – 27.05.2015
Środa godz. 20.30 – 22.00
Cena :
70 zł / ( 4 zajęcia)

W maju w związku z wyjazdami Marty Pietruszki zajęcia poprowadzi również Basia Bujakowska i tak w kolejnych terminach zajęcia prowadzi:

6.05.15 – Marta
13.05.15– Basia
20.05.15– Basia
27.05.15 – Marta

Opłata za kurs jest płatna na konto (przy zapisie):
informacje i zapisy:
studio@hurtowniaruchu.pl, tel. 692 131 496

Taniec współczesny
Zajęcia skierowane są do osób rozpoczynających swoją przygodę z tańcem współczesnym. Taniec współczesny wykorzystuje elementy takich technik tańca jak: modern dance, taniec nowoczesny, taniec jazzowy, klasyka.

Zajęcia z Martą Pietruszką charakteryzuje: praca ciała poza pionem, zawieszenia, wytracanie równowagi, polimetria ruchu, jakości ruchu (energia, czas, przestrzeń). Zajęcia składają się z 3 części : rozgrzewki, fraz ruchowych i rozciągania.

Taniec Współczesny otworzy Twoje ciało i doda mu elastyczności, siły i świadomości ruchu.

Marta Pietruszka: tancerka, choreograf, pedagog.Od lat 80-tych związana z krakowskim środowiskiem tańca współczesnego. Współpracowała  m.in. z Teatrem Tańca Kontrast, Studiem Tańca EST, Teatrem 38, grupą muzyczną ATMAN, Gdańskim Teatrem Tańca, Śląskim Teatrem Tańca, Goethe Institut, Bunkrem Sztuki w Krakowie. W 1998 roku wraz z Olgą Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu, gdzie przygotowywała spektakle solowe. Od 1994 roku do chwili obecnej jest nauczycielem tańca współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie zainicjowała Scenę Tańca Współczesnego, której była opiekunem artystycznym od 2004 roku. Jako nauczyciel tańca współczesnego współpracowała również z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu, Instruktorskim Kursem Kwalifikacyjnym w NCK oraz Państwową Szkołą Teatralną w Krakowie. Prowadzi warsztaty tańca współczesnego i tańców żydowskich i ludowych na terenie całej Polski, jest stałym gościem festiwali teatralnych i tańca współczesnego.

Basia Bujakowska – tancerka niezależna, performerka, choreograf. Absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz)oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance(SEAD).Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan….like”. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego(2009) oraz Arts  Station Foundation (Solo Projekt ‘2008,Alternatywna Akademia Tańca’2009). W ramach programu rezydencyjnego  Solo Projekt wraz z muzykiem Marcinem Janusem zrealizowała spektakl „Movement Modular Synthesis”, rok poźniej  projekt „3D-ance”,który prezentowany był na tegorocznej Platformie Tańca .Współpracowała z Nigelem Charnockiem,współzałożycielem kultowego zespołu DV8 („Happy”2009) ,krakowską grupą taneczną Hoplaaa („Poczekalnia”2007,video-dance”Hamster”2008),oraz Teatrem Maat Projekt(„My”2009).

Możliwość komentowania jest wyłączona.