Improwizacja w muzyce – improwizacja w tańcu

Wyświetlanie daria.jpgZAPRASZAMY DO HURTOWNI RUCHU NA WAKACJACH! WARSZTAT:
Improwizacja w muzyce – improwizacja w tańcu

4.07.2015 godz. 11.00 – 15.00
Prowadzenie: Daria Ślusarczyk

 


Taniec i muzyka mają ze sobą wiele wspólnego nie tylko dlatego, że często występują razem. Dźwięki mogą być inspiracją dla tancerza, a taniec – dla muzyka. Co jednak łączy te dwie dziedziny sztuki na poziomie struktury? I jak można to wykorzystać w tańcu?

Zapraszam na warsztat wszystkich chętnych do poszukiwań w zakresie podobieństw między kompozycją muzyczną i taneczną. Możemy dowiedzieć się czegoś więcej o wzajemnych relacjach tańca i muzyki przez eksperymentowanie i próbę przestawienie myślenia o tańcu na nieco inne, dźwiękowe, tory.

Będziemy improwizować solo, żeby poznać lepiej instrumenty, jakimi są nasze ciała. Zbadamy też, jak można połączyć je w orkiestrę i co z tego połączenia wynika.

Daria Ślusarczyk – zaczęła tańczyć, kiedy miała 9 lat i już nie może przestać. Pięć lat temu zetknęła się z tańcem współczesnym i w tej technice szuka swojego języka ruchu. Uczyła się u Moniki Leśko-Mikołajczyk, Agaty Lechowicz, Barbary Bujakowskiej, Zuny i Milana Kozánków. W dużej mierze ukształtowała ją praca z Iwoną Olszowską – pod jej kierunkiem ukończyłam też Kurs Choreografii Scenicznej. Fascynuje się improwizacją i chciałaby dzielić się tym doświadczeniem z innymi.

Czas trwania: 4 godziny
Koszt: 90 zł
Miejsce: Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9
Zgłoszenia na: dartumdaru małpa gmail.com
max. 16 osób

Możliwość komentowania jest wyłączona.