WARSZTAT RUCH AUTENTYCZNY

23-24 kwietnia 2016 w Hurtowni Ruchu warsztaty wprowadzające do Wielowymiarowej Praktyki Ruchu z Marie-Luise Oberem
 
Movement to be experienced has to be found in the body, not put on like a dress or a coat. There is that in us which has moved from the very beginning; it is that which can liberate us. (Mary Whitehouse)
Ruch Autentyczny został zapoczątkowany przez Mary Whitehouse, pionierkę pracy z Terapią Tańcem i Ruchem. Ruch Autentyczny to terapeutyczna metoda pracy z tańcem, jak również  forma medytacji w ruchu, której korzenie łączą się z wieloma formami tańca ekspresyjnego oraz psychologii głębi. Jest to praktyka bazowana na interakcji i dialogu pomiędzy ciałem a psyche, która rozbudza i wyraża się w intuicyjnie kreowanym ruchu.
W praktyce tej obecna jest zawsze osoba ruszająca się oraz jej świadek, które wspólnie uczą się świadomości własnej relacji do ciała, własnego ego oraz innych osób wokół. Rolą świadka jest aktywne oferowanie otwartej i wrażliwej postawy oraz pełnej uwagi na osobie ruszającej się. W Ruchu Autentycznym pracujemy w ciszy. Dzięki otwartej postawie i skupieniu na impulsach wewnętrznych, osoba ruszająca się wsłuchuje się w sygnały własnego ciała i w ten sposób pozwala by ruch wykreował się samoistnie. Dzięki temu, ruch ten pozostaje wierny wewnętrznym impulsom psychicznym i naturalnie znajduje swoją formę ekspresyjną w ciele. Niewidoczne staje się widoczne.
W Ruchu Autentycznym uczymy się poruszać i doświadczać płynności obrazów i wrażeń wewnętrznych w trakcie gdy one dają się nam poznać poprzez ruch, minuta po minucie, krok po kroku. Ciało w ruchu staje się więc kontenerem świadomości którą chcemy doświadczyć i poznać. Często doświadczane są stany pełnej klarowności, integracji i jedności. Ruch Autentyczny pozwala nam przybliżyć się do źródła naszej egzystencji i bycia sobą, z którego czerpiemy odnowę i orzeźwienie.
Marie-Luise Oberem
(tłumaczenie: Anna Peszke Dako)
Termin:
 23-24 kwietnia 2016
 Sobota – 15.00-20.00 (z przerwą 45 minutową)
Niedziela – 10.00-18.00 (z przerwą 1,5 – godzinną)
Koszt:
 Wczesna rezerwacja (z opłatą) – do 15 marca 2016 – 380 złotych i 350 złotych dla seniorów 60+
Rezerwacja po 15 marca 2016 – 400 złotych i 370 złotych dla seniorów 60+
Rezerwacja miejsc pod adresami:
Lokalizacja:
HURTOWNIA RUCHU
ul. Kącik 9
30-549 KRAKÓW
Organizator warsztatów:
 STUDIO DUNAMI – MOVEMENT | ARTS | WELLBEING
 kontakt tel.: 606 371 763 
 
pełna informacja o warsztacie:
Prowadząca:
Marie-Luise Oberem – doktor psychologii, terapeutka tańcem i ruchem (Uniwersytet Kalifornijski), certyfikowana prowadząca Ruchu Autentycznego przez Zoe Avstreih (Center for the Study of Authentic Movement), psychoanalityk. Praktykowała wraz z Janet Adler oraz Bonnie Bainbridge Cohen (Body-Mind-Centering). Współpracuje z Instytutem Ruchu Autentycznego w Oakland, Kalifornia, założonego przez Neala Haze i Tina Stromsted.
Maria posiada ponad 15 lat praktyki klinicznej w pracy z terapią ruchem w San Francisco, Nowym Jorku jak i Berlinie, jak również wieloletnie doświadczenie w pracy z terapią sztuką w Akademii Tańca w Rotterdamie, INTAT w Wiedniu czy na Uniwersytecie Central Lancashire w Anglii. Pomysłodawczyni i współorganizatorka pierwszej Międzynarodowej Konferencji Terapii Tańcem i Ruchem w Berlinie w 1994 roku w Nervenklinik Spanda. Była tancerka i choreografka, współprowadząca grupy Performance 99 w Nowym Jorku.
Warsztat będzie tłumaczony na język polski. 
Zapraszamy wszystkie osoby (dorosłe) bez względu na doświadczenie w pracy z ruchem i bez ograniczeń wiekowych. 
Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.