Praktyka Flying Low i Improwizacja

W Hurtowni Ruchu ruszają cykliczne zjazdy poświęcone praktyce techniki tańca Flying Low oraz Improwizacji. Weekendowe spotkania skupiają się na treningu i utrwalaniu zasad tańca według metody wybitnego artysty, Davida Zambrano.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Haduch

24 i 25 września Kraków
Hurtownia Ruchu
ul.Kącik 9

Sobota 14:00-18:00
Niedziela 10:00-14:00
Dodatkowo spotkanie wieczorne w sobotę o 20:00 poświęcone performensom, filmom, rozmowie z ciekawymi artystami-improwizatorami.
Cena 140 zł
Informacje i rezerwacja miejsc: freethedance@gmail.com, 794 157 665

W Krakowie ruszają cykliczne zjazdy poświęcone praktyce techniki tańca Flying Low oraz Improwizacji. Weekendowe spotkania skupiają się na treningu i utrwalaniu zasad tańca według metody wybitnego artysty, Davida Zambrano.

Jest to technika z kategorii floor work,  która wykorzystuje formę spirali oraz siłę stóp do efektywnego wchodzenia i wychodzenia z ziemi, wplata integrację głosu do prowadzenia ciała, a aktywne zbieranie do siebie, przepuszczanie przez siebie i wysyłanie z siebie jest podstawą tego ruchu.
W Improwizacji skupimy się na pracy solowej, gdzie dominującymi zagadnieniami są zmiany rytmu, budowanie różnorodnych relacji z muzyką, wyczerpywanie intencji ruchu oraz pełna ekspresja ciała. Wykorzystywane narzędzia czerpią z metod Davida Zambrano oraz badań artystycznych prowadzącej, rozwijanych w ramach Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy tancerzy średnio-zaawansowanych i profesjonalistów w dziedzinie tańca. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość techniki Flying Low, ale ważne jest otwarcie się na proces poznania nowego systemu ruchu i chęć poszerzania własnych możliwości ekspresji ruchowej. Dla osób z poza Krakowa oferujemy nocleg (ograniczona ilość miejsc)

Motywacją do zorganizowania praktyki Flying Low w Krakowie, jest chęć  regularnego ćwiczenia „latania nisko” w gronie polskich tancerzy, którzy widzą w tej technice ruchu innowację dla własnego rozwoju i poszukiwań tanecznych.
—————————————————————————————
Małgorzata Haduch, niezależna tancerka i choreografka, od ponad dekady interesuje się techniką tańca Flying Low i innymi metodami pracy  Davida Zambrano. Brała udział w jego projekcie 50 Days Costa Rica (Kostaryka 2010) oraz w spektaklu Soul Project/PL (Polska 2013) Zdobytą wiedzę na temat zasad techniki tańca Flying Low, Passing Through i Improwizacji przekazuje ucząc regularnie w Polsce, Holandii i Meksyku. Więcej: www.freethedance.blogspot.com/biografia

Możliwość komentowania jest wyłączona.