WARSZTAT Z KOMPOZYCJI TAŃCA z MAŁGORZATĄ HADUCH

WARSZTAT Z KOMPOZYCJI TAŃCA – MUZYKA W TWORZENIU CHOREOGRAFII

Prowadzenie – MAŁGORZATA HADUCH

Termin: 9.12.2018 – niedziela  godz. 12.00 – 15.00, 16.00 – 19.00

Cena: 200 zł

Na zakończenie projektu realizowanego w ramach Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, Małgorzata Haduch  zaprasza na 1-dniowy warsztat kompozycji choreograficznej. Zajmiemy się muzyką w tworzeniu choreografii. Warsztat obejmie 6 godzin zajęć w tym następujące zagadnienia:

- taniec z czy do muzyki? budowanie różnych relacji z muzyką w choreografii

- czy choreografia może wziąć rozwód z muzyką? rola ciszy w komponowaniu

- jak dobór muzyki wpływa na doświadczenie spektaklu

- muzyka inspiruje, ale jaka? o nieskończonym wyborze kompozycji dźwięku w XXI

- tancerz i jego głos jako źródło tworzenia choreografii

Małgorzata podzieli się także swoją metodologią wykorzystaną w „Solo w 5 obrazach”, gdzie muzyka, cisza oraz praca z orkiestrą były niesamowicie istotne w procesie twórczym.

Chętnych po warsztacie zapraszamy na wspólne wyjście na koncert w ramach Krakowskiej Jesieni Jazzowej do klubu ALCHEMIA godz. 20.00 (koncert odbywa się w ramach 20-lecia wytwórni NoTTwo).

Małgorzata Haduch – tancerka, choreograf, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (dyplom 2004). W ostatnich latach Małgorzata Haduch wyreżyserowała kilkanaście spektakli, uczestniczyła w wielu festiwalach, a jej solo “Zona Segura” odbyło międzynarodowe tourne. Poszukiwania artystyczne Małgorzaty oraz gościnne występy prowadziły ją w przez takie kraje jak Holandia, Cypr, Hiszpania, Niemcy, Japonia, Brazylia, Chile, Peru, Kostaryka, Izrael, Węgry, Słowacja. Jej oryginalny język sceniczny krystalizował się przez lata, w trakcie których najważniejsze wydarzenia to kilkuletnia współpraca z amsterdamskim studio OT301, gościnna choreografia w Royal Scottish Academy of Music and Drama (wydział Contemporary Theater Practice) w Glasgow (2007), projekt choreograficzny z peruwiańską grupą teatralną Deciertopicante w pustynnym miescie Tacna (Peru 2008), międzynarodowy program DanceWeb w Austrii (2009), Solo Projekt w Poznaniu (2009) oraz „50 days Costa Rica” – mistrzowski kurs oraz intensywny proces twórczy prowadzony przez kultowego choreografa Davida Zambrano w Kostaryce (2010).   W 2011 roku Małgorzata była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie otrzymywała dofinansowanie z Instytutu Adama Mickiewicza – Program Kultura Polska Na Świecie. Od 2011 roku uczy regularnie techniki Davida Zambrano Flying Low oraz kompozycji Passing Through.

 

Warsztat odbędzie w Studio Tańca Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9 w Krakowie.

Zapisy odbywają się mailowo do dnia 2.12.2018: studio@hurtowniaruchu.pl

Więcej informacji:

tel. 692 131 496

studio@hurtowniaruchu.pl

www.hurtowniaruchu.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.